Slúchadlá Apple AirPods Pro vs. AirPods Pro 2 (2022) - Aké majú výhody?

Nové Apple AirPods 2 boli predstavené začiatkom septembra tohto roku. Táto nová generácia Vám ponúka široký výber vylepšení (upgradov). Medzi hlavné výhody patrí dlhšia výdrž batérie, väčší výkon a aj ďalšie šikovné zmeny, vďaka čomu tieto bezdrôtové slúchadla môžu byť ešte lepšie od predchádzajúcej generácie.

AirPods Pro 2 generácie

Nový čip H2

V porovnání s predošlým modelom AirPods Pro nové AirPods Pro 2 majú až dvakrát účinnejšie potlačenie okolitého hluku, to vďaka novému čipu H2. Takisto je omnoho vylepšený a personalizovaný priestorový zvuk, ktorý sa kalibruje cez True Depth selfie kameru. Apple sľubuje, že detekcia ucha by mala byť v prípade AirPods Pro 2. generácie o niečo rýchlejšia, nakoľko zariadenie pracuje s modernejším snímačom, ktorý poznáme z AirPods 3. generácieČo sa týka nových zvukových kodekov, tak nové Apple AirPods Pro 2 nemajú podporu pre najnovšie zvukové kodeky. Avšak sú vybavné novým čipom H2, ktorý je omnoho rýchlejší a výkonnejší. Tento čip poháňa novú funkciu Adaptive Transparency, ktorá je vítaným kompromisom pri zvukových prechodoch. To Vám umožňuje mať povedomie o transparentnosti, ktorý sa spracováva až 48 000 krát za sekundu a obmedzuje nepríjemne zvuky okolia.

 Apple AirPods Pro 2 s čipom H2

Nabíjacie púzdro s lepšou batériou

Nabíjacie puzdro je takisto má väčšiu kapacitu batérie, čím ponúka až 30 hodín prehrávania. Viete ho nájsť už aj pomocou aplikácie Find my (Nájsť). Okrem toho je možné nabíjacie puzdro nabíjať pomocou bezdrôtovej nabíjačky Apple Watch. Cena slúchadiel je rovnaká, za akú boli predstavený aj prvotné model v roku 2019. Na našej stránke ich momentálne nájdete za cenu 289 eurZa zmienku tiež stojí, že medzi ďalšie vylepšenia nového nabíjacieho puzdra pre AirPods Pro 2. generácie patrí aj zvýšená odolnosť voči vode.

Overený dizajn podobný ako pri prvej generácii

Na prvý pohľad sa nelíšia nové bezdrôtové slúchadlá AirPods Pro 2 od predchádzajúceho modelu. Štuple a dotyk ostali na rovnakom mieste. V balení nájdete však aj viacero nástavcov, ktoré si viete zvoliť podľa veľkosti Vášho ucha a sú rovnako jednoducho vymeniteľné. Pribudla však nová extra malá súprava naviac.

Rozdiel medzi AirPods Pro 2 s čipom H2 a bez čipu

Dizajnové vylepšenia sú však na novom nabíjacom puzdre. Zospodu nabíjacieho puzdra je možné si všimnúť mriežku pre reproduktor, ktorý vydáva zvuk pri hľadaní puzdra, keďže už aj nabíjacie puzdro je možné nájsť pomocou aplikácie Find My. Taktiež má nabíjacie puzdro na boku malý otvor, pomocou ktorého môžete puzdro pripojiť na šnúrku na ich pohodlnejšie nosenie. 

Nabíjacie púzdro AirPods Pro 2

Okrem toho Apple ponúka aj gravírovanie Emoji alebo Vášho mena priamo na prednú stranu nabíjacieho púzdra Apple AirPods Pro 2, čo je vhodné ak ich kupujete ako darček pre blízku osobu.

AirPods Pro 2 gravírovanie púzdra

Lepší komfort pri nosení

Apple ergonomický vylepšil tvar slúchadiel aby lepšie zapadli do ucha. Niektorí používatelia sa stretli s tým, že Airpods Pro prvej generácie vypadávali z uší pri športe. Určite to samozrejme závisí aj od tvaru ucha používateľa, ktorý sa môže u rôznych ľudí zásadne líšiť. Ak si však AirPods Pro 2 správne a dostatočne hlboko nasadíte, myslíme si, že vypadávanie z uší vás určite trápiť nebudeZariadenie tiež podľa recenzií ľudí drží v ušiach lepšie než AirPods 1/2 či 3. generácie. Zrejme za to môžu silikónové štuple. Apple sa skrátka pri ich vývoji zameriavalo na dlhodobý komfort a my musíme uznať, že výsledky tejto snahy sú citeľné.

Rovnako tak stojí za pochvalu, že zatiaľ čo pri AirPods Pro prvej generácie mal používateľ na výber z troch veľkostí silikónových štupľov S, M a L, v prípade druhej generácie pribudla aj štvrtá veľkosť XS v štandardnom balení. Výmena silikónových štupľov môže byť pre nového majiteľa problematická, nakoľko človek musí vyvinúť značnú silu na to, aby mohol gumenú časť „odcvaknúť“ od plastových úchytiek. Na druhej strane ale štuple perfektne držia na slúchadlách a nehrozí aby štuple zo slúchadla vypadli. 

Zvuk, ktorý vás očarí

Personalizovaný priestorový zvuk je vylepšený pre nove Apple AirPods Pro 2. Pomocou prednej kamery s technológiou TrueDepth na zariadeniach iPhone si môžete vytvoriť profily počúvania pre takmer všetky existujúce zážitky z počúvania, ktoré podporujú priestorový zvuk.

Nové bezdrôtové slúchadlá Apple AirPods Pro 2 ponúkajú aj nový zvukový ovládač s minimálnym skreslením a vylepšený vlastný zosilovač, ktorý podporuje bohatšie basy a celkovo čistejší zvuk. Pri počúvaní majú basy AirPods Pro 2 výrazné lepší zvukový výstup. Dotykové ovládanie na slúchadlách je intuitívnejšie. Hlasitosť prehrávanej skladby si môžete upraviť priamo na slúchadlách, čo je rýchlejšie ako to robiť cez iPhone.

AirPods Pro 2

Lepšia výdrž batérie

Medzi hlavnú výhodu nového modelu Apple AirPods Pro 2 je dlhšia výdrž batérie pri prehrávaní. Slúchadlá sú dimenzované na 6 hodín počúvania so zapnutou funkciou aktívneho potláčania okolitého hluku, oproti 4,5 hodinám v prípade modelu predchádzajúcej generácie. Nabíjacie puzdro ponúka ďalších 30 hodín prehrávania. Pokiaľ sa jedná o nabíjanie, AirPods Pro 2 znova majú nabíjací port Lightning. Môžete ich však nabíjať aj bezdrôtovo pomocou magnetickej nabíjačky.

Fyzické ovládanie AirPods Pro 2 konečne dostalo možnosť úpravy hlasitosti 

Jedna z vecí, ktorá používateľov AirPods Pro vždy hnevala, bola nemožnosť ovládať hlasitosť priamo na slúchadlách. Boli sme na to totiž zvyknutí z klasických káblových EarPods. Iste, máme iPhone, kde sa to dá nastaviť v priebehu niekoľkých sekúnd a rovnako aj Apple Watch, pri ktorých platí prakticky to isté. Z času na čas sa ale stane, že človek odbehne z miestnosti a slúchadla má stále v ušiach. V takomto prípade sa musí spoliehať na hlasového asistenta Siri, čo sa môže zdať dosť otravné.

AirPods Pro 2. generácie ale tento problém konečne riešia, nakoľko bol systém dotykového ovládania doplnený aj o úpravu hlasitosti. Dopredu však musím doplniť, že to nebudete využívať často, pretože ak silnejšie zatlačíte, so slúchadlami pohnete a budete ich musieť vo svojich ušiach naprávaťTeraz už vlastne chápeme, prečo Apple neumožnilo nastavenie hlasitosti na pôvodnej prvej generácii AirPods Pro a prišlo s tým až po početných sťažnostiach používateľov a recenzentov. Na druhej strane, snaha sa cení a už je na každom, či túto možnosť bude alebo nebude využívať. Nastavenie hlasitosti sa dá jednoducho aktivovať aj deaktivovať v nastaveniach vášho iPhone 

 

Aké sú vylepšenia pre Apple AirPods Pro 2? Zhrnutie

Medzi nové vylepšenia patrí
- Nový H2 čip pre väčšie výpočtové procesy
- Nový "low-distortion" audio driver a nový zosilňovač
- Personalizované spatial audio (priestorový zvuk), ktorý sa prispôsobuje aj podľa tvaru vašej hlavy a uší (kalibrované cez TrueDepth selfie kameru na iPhone)
- Vylepšené adaptívne potlačenie hluku so spracovaním v H2 čipe
- Vylepšený transparentný režim, ktorý sa spracováva 48 000 krát za sekundu
- Vylepšená výdrž batérie (6 hodín počúvania na slúchadlách a 30 hodín s krabičkou)
- Pridaný reproduktor na krabičku (pre hľadanie krabičky pomocou aplikácie Find My, upozornenie na vybitú batériu alebo upozornenie na párovací režim)
- Krabička je kompatibilná s bezdrôtovým MagSafe aj Qi nabíjaním

- Ovládanie hlasitosti priamo na slúchadlách

- Reproduktory v nabíjacej krabičke pre ich ľahšie nájdenie

 
your-image-description