Skladacie telefóny sú momentálne veľkým hitom a nie jedna spoločnosť tomuto trendu podľahla, Nie je to len vec estetiky a štýlu ale aj inovácii a kombinácii technických vlastností, vďaka ktorým si ich určite zamilujete. Síce táto spoločnosť nie je na našom tak dlho ako iné spoločnosti, verte, že tento telefón stojí za povšimnutie.
Nový telefón s názvom Open nakoniec vyjde neskôr
Pôvodne mala výjsť novinka od spoločnosti OnePlus už koncom augusta, čo sa však nestalo. Dôvodom odkladu boli chybné displeje od firmy BOE, nikde však nebol uvedený konkrétny problém. Napokon je však dobre, že sa jeho uvedenie na trh presunulo, pretože vďaka tomu, budú mať telefóny kvalitnejšie displeje a to konkrétne od spoločnosti Samsung. Je tu však ešte jeden problém, ktorý sa týka spoločnosti Nokia. Práve tá zažalovala čínske značky, ako je práve OnePlus ale tomuto problému sa nevyhla ani spoločnosť Oppo, ktorá nedávno prišla na trh, s novým skladacím telefónom Find N3. O tomto novom modeli máme aj článok, ktorí si môžete prečítať kliknutím sem.
Nokia podala ešte v júli, na obe spoločnosť patentovú žalobu, vďaka, ktorej mali spoločnosti Oppo a OnePlus dostať zákaz svoje zariadenia predávať v Nemecku. Súd sa však po pojednávaní rozhodol tak, že obe spoločnosti by mali Nokii zaplatiť 2, 5 eura za každý predaný smartfón, ktorý využíva 4G technológie. Dôvodom týchto sporov bol patent súvisiaci s 4G technológiou. Ešte pred tým však Nokia požadovala príliš vysoké poplatky za predĺženie licencie, čo potvrdil aj Spenser Blank - hovorca OnePlus. Je celkom možné, že v budúcnosti sa to isté mohlo prihodiť iným značkám, ktoré spadajú pod skupinu BKK Eletrinics. Medzi ne patrí napríklad vivo alebo Realme. Vďaka všetkým týmto spomínaným problémom sa nového modelu OnePlus - Open dočkáme až niekedy septembri najneskôr v októbri.
OnePlus Open vs. Samsung Galaxy Z Fold5
Už v minulosti boli jednotlivé telefóny týchto dvoch značiek porovnávané. Nedávno vyšiel nový, skladací telefón od Samsung Galaxy Z Fold5, ktorý už teraz je porovnávaný z novinou od OnePlus, a to aj napriek tomu, že si na jeho vydanie ešte počkáme. Práve ten, bude oproti svojmu rivalovi odolnejší. Odolnosť telefónu Open si spoločnosť overila tým, že na ňom nechala urobiť laboratórne testy, počas ktorých zvládol až 400 000 preložení. Čo znamená, že telefón Open môžete otvárať až 200x denne po dobe 5 rokov.
O týchto testoch verejnosť informoval leaker spoločnosti OnePlus, menom Max Jambor. Telefón Z Fold5 bol navrhnutý tak, aby zvládol " iba " 200 000 zložení, čo však nie je konečné číslo, pretože je možné dosiahnuť až 400 000 zložení ľudskou rukou. Vyššia odolnosť však nie je jediná vec, v ktorej v tomto súboji telefón Open vedie. Rovnako to je aj z vnútorným displejom AMOLED a vonkajším displejom. Vnútorný displej telefónu Open má 7, 8 palcov a rozlíšenie 2100x1900 px s obnovovacou frekvenciou 120Hz a vonkajšie zase 6, 3 palcov. Jeho rozlíšenie je 2268x240 PX, 427 PPI s techlonológiou OLED a obnovovaciou frekvenciou 120Hz. Z Fold5 má zase vnútorný displej, ktorý má 7, 6 palcov a vonkajší má 6, 2 palcov. Obe novinky, majú však zadné fotoaparáty, ktoré majú 50MP. Samsung Galaxy má však ultra široký fotoaparát, ktorý má 12 MP a 3x teleobjektív s 10 MP.
Ultra širokoúhly fotoaparát telefónu Open má zase 48 MP a teleobjektív 64 MP. Viditeľný rozdiel je vidieť aj keď si porovnáte predné fotoaparáty oboch zariadení. Zatiaľ, čo predná, selfie kamera Samsungu má 10 MP, tá od OnePlus má 2x viac, čiže 20 MP a 32 Mpx. Samsung Galaxy Z Fold5 ďalej disponuje aj vnútornou selfie kamerou a má 4 MP. Nájdete ju pod displejom. Vnútorná, taktiež selfie kamera, Open má úctyhodných 32 MP. Súčasťou ich fotoaparátov je aj optický zoom 2,0x. Súčasťou sú aj súprava čipov. Oba telefóny využívajú Snapgragon 8 Gen, s tým, že Samsung Galaxy má svoju vlastnú verziu, ktorá je pre Z Fold5 najvhodnejšia. Telefón Open má zase verziu 2 SM8550 (4nm) Jeho procesor je 8-jadrový GHz Kryo Prime + 4x 2,8 GHz Kryo Gold + 3x 2,0 GHz Kryo Silver. Čo sa týka pamäte, má Samsung Galaxy RAM 12 GB, zatiaľ, čo pamäť telefónu má 256GB/512GB/1TB. OnePlus má v oboch prípadoch TBC.
Ako bude telefón Open vyzerať?
Zmeny ohľadne vzhľadu telefónu Open sú naozaj výrazne, dokonca viac, ako sa očakávalo. Rondery boli vytvorené na základe vzoriek, podľa ktorých bol konečný vzhľad mobilu vytvorený. Svojim dizajnom sa podobá na telefóny spoločnosti Oppo Find N. Konkrétne na nedávno vydanú novinku Find N3. Okrem rovnakého dizajnu bude mať telefón Open rovnaké kompaktné rozmery a úžasný pomer strán. Ak sa chcete dozvedieť viac, o telefóne Oppo Find N3, odporúčame vám si prečítať tento článok.
Veľkú časť zadnej, koženej časti telefónu zaberajú fotoaparáty. Rám aj reproduktory boli presunuté a rám bol taktiež upravený. Vnútorný selfie fotoaparát, ktorý bol v ľavom hornom rohu je teraz v pravom. Na zadnej strane je písmeno H, ktoré odkazuje na spoločnosť Hasselblad. Na zadnej strane je aj snímač ToF prípadne LiDAR. Čítačka odtlačka prstov je umiestnená v tlačidle napájania. Pri porovnávaní s telefónom Samsung Galaxy Z Fold5 sme spomenuli, že vnútorný 7, 8 palcov, ma 6, 3 palcový a vonkajší displej zase 6,2 palcov. Práve tie sú so 120 Hz obnovovacou frekvenciou.
Ostatné špecifikácie
Grafický čip, ktorý zabezpečuje plynulé a rýchle zobrazovanie grafiky je v tomto prípade zvolený Adreno 740. Práve ten zvládne aj tie najnáročnejšie grafické zadania, akou sú napríklad najnovšie hry, ale aj používanie aplikácii na strih videa. Telefón ďalej disponuje RAM 16 a vnútorným úložiskom 256 GB, čo vám poskytuje dostatok miesta na fotografie vo vysokom rozlíšení, videa v rozlíšení 1080p, hudbu a samozrejme, ak vás bavia hry tak aj pre tie. Zariadenie Open funguje vďaka OS Android 13, ktorý využíva aj spoločnosť Samsung, Xiaomi, Honor či Realme. Novinka od spoločnosti OnePlus má kapacitu batérie 4800 mAh s možnosťou rýchleho nabíjania, a to s maximálnou rýchlosťou 67, 0W.
Ak by vás zaujímalo, ako dlho vám nabitý telefón vydrží, stačí si nájsť na internete kalkulačku výdrže batérie a vypočítať si to práve na nej. Na internet sa môžete pripojiť vďaka 5G siete, a to s dátovou rýchlosťou LTE-A, HSDPA+ (4G) 42, 2 Mbit/s. Telefón využíva tip SIM karty, s názvom NANO SIM a tá je momentálne najmenšia karta, aká existuje. Ďalej je možné využívať aj funkcie, ako je Bluetooth 5.3, ktorý je efektívnejší a bezpečnejší ako bluetooth 5.2, ale aj USB-C, ale aj polohové technológie, ako sú: Poloha: GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, alebo, aj senzory pohybu a orientácie, ktoré sú potrebné na sledovanie fyzickej aktivity a zdravotného stavu, hranie hier, stabilizácie obrazu, ale aj z hľadiska bezpečnosti. Medzi ne patrí: Akcelerometer, Gyroskop, Kompas, Hall.
Ostatné telefóny značky OnePlus
Bezdrôtové slúchadlá OnePlus Buds
Recenzia a návod pre nové slúchadlá OnePlus Buds Z2